מדי שנה עשרות אלפי ישראלים שמעוניינים לבקר או לעבוד בארצות הברית מגישים לשגרירות בקשות לקבלת ויזה לארה"ב. פעמים רבות, השגרירות רואה לנכון לדחות את הבקשה – סירוב ויזה. מהן הסיבות לקבלת סירוב ויזה? איך למנוע את הסירוב ומה לעשות במקרה וקיבלתם? המשיכו לקרוא וגלו כיצד תמנעו מסירוב ויזה ותוכלו גם אתם לבקר או לעבוד בארצות הברית. בדרך כלל נדרש טיפול של עורכי דין בסירוב ויזה.

במרבית המקרים, סירוב ויזה נובע מכך שהקונסול חושד שמגיש הבקשה ינסה להשאר מעבר לאשרת השהיה כדי לעבוד ולחיות בארצות הברית ללא היתר. זו הסיבה לכך שרבים מהאנשים שמקבלים סירוב ויזה הם חיילים משוחררים בלי קשרים מחייבים לארץ מבחינת עבודה או משפחה, ואנשים ממצב כלכלי נמוך, שיתכן וינסו למצוא לעבוד בארצות הברית בלי אישור. רצוי להתייעץ עם עורך דין לויזות לארה"ב לפני הגשת בקשה למי שעונה לנסיבות לעיל.
סיבה נוספת לקבלת סירוב ויזה היא עבר פלילי בארץ או בחו"ל, ובעיקר במקרים שקשורים לאי-ציות לחוקי הגירה של ארצות הברית. כלומר, הסיכוי לקבלת סירוב ויזה גדול במיוחד עבור אנשים שגורשו מארצות הברית, הסתבכו עם משטרת ההגירה, ועוד.

עורך דין הגירה: איך למנוע סירוב ויזה לארצות הברית?

בין אם מטרת הביקור שלכם היא לעבוד בארצות הברית או רק לטייל, סירוב ויזה הוא מצב לא נעים שיכול לעכב את התכנונים שלכם בחודשים רבים. על מנת להימנע מסירוב ויזה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין הגירה שמתמחה בויזות לארה"ב עוד לפני ההגעה לשגרירות ארצות הברית. ייעוץ עם עורך דין לענייני הגירה יעזור לכם להבין כיצד למלא את הבקשה, אלו אלו טפסים לצרף לה, וכמובן כיצד להתנהג בראיון עצמו.

קיבלת סירוב ויזה? יש מה לעשות

חשוב לזכור שסירוב ויזה הוא אפשרות ריאלית להגשת ויזה לביקור בארצות הברית. לעיתים הסירוב נובע מסיבות שקשורות למגיש, לעיתים מדובר בנושאים שאינם קשורים לכך, כמו למשל מדיניות של ממשלת ארצות הברית בתקופה מסוימת. במקרה וקיבלתם סירוב ויזה מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני הגירה וויזות לארה"ב. עורך הדין יבחן את הסיבות לסירוב הויזה לארה"ב, וינחה את מגיש הבקשה כיצד להגיש שוב את הויזה, באופן שיאפשר את קבלת האישור בזמן הקצר ביותר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי