גרין קארד ואזרחות אמריקאית

גם אתם תמיד חלמתם לחיות ולעבוד בארצות הברית באופן חוקי? אם אתם מתכננים שהיה לטווח ארוך בארצות הברית, תצטרכו גרין קארד – אותו אישור שכל כך הרבה אנשים בעולם חושקים בו, שמאפשר לחיות ולעבוד באופן חוקי (קבלת אשרת עבודה ומספר ביטוח לאומי – מעמד של תושב קבע) כאשר לאחר מכן ניתן לקבל אזרחות אמריקאית מלאה. אם כן, איך משיגים גרין קארד? קיימות שתי דרכים עיקריות לקבלת האישור שיאפשר לכם לחיות ולעבוד בארצות הברית.

אישור גרין קארד לבעלי קרובים בארצות הברית

אשרת הגירה לארצות הברית כמו גרין קארד נועדה לאפשר לקרובי המשפחה של בעלי אזרחות אמריקאית לחיות איתם. לפיכך, ממשלת ארצות הברית מאפשרת לקרובי משפחה של אזרחי ארצות הברית להגיש בקשות לגרין קארד להורים, אחים, ילדים, ובני זוג נשואים של אזרחי ארצות הברית.
אף על פי כן, ברוב המקרים אישורי הגרין קארד לקרובי משפחה ניתנים אחרי פרקי זמן ממושכים שלעיתים מגיעים עד עשר שנים (במקרה של אחים). זמן ההמתנה הקצר ביותר עד לקבלת גרין קארד הוא לבני זוג של אזרחי ארצות הברית. אלו זכאים לקבל מעמד תושב קבע על תנאי למשך שנתיים, שמובילות להמשך תהליך קבלת האזרחות האמריקאית. הליך של הוצאת גרין קארד הוא מורכב יחסית ובדרך כלל נעשה על ידי עו"ד המתמחה בגרין קארד לארה"ב.

הגרלת הגרין קארד השנתית

דרך נוספת לקבל אזרחות אמריקאית היא הרשמה להגרלת הגרין קארד השנתית. ההגרלה היא ביטוי למסורת האמריקאית כארץ שהקימו מהגרים, ולפיכך מדי שנה מוגרלים 50,000 אשרות גרין קארד לתושבי רוב מדינות העולם. ניתן להרשם להגרלות הגרין קארד מדי שנה בין החודשים אוקטובר לדצמבר, כאשר תשובות על הזוכים אמורים להגיע באזור החודשים אפריל למאי. שימו לב, זכיה בהגרלה איננה מבטיחה את קבלת הגרין קארד – רק כמחצית מהזוכים בהגרלה יקבלו את האישור.

קבלת גרין קארד: איך להתחיל?

ישראלים רבים מעוניינים בגרין קארד כדי להגר לארצות הברית, אולם לרובם אין קרובי משפחה שגרים שם. גם אם זהו אכן היה המצב, מדובר בתהליכים ממושכים שעשויים לקחת שנים רבות. לפיכך, הגרלת הגרין קארד היא הסיכוי הטוב ביותר לקבלת אזרחות אמריקאית לישראלים. על מנת שטפסי ההרשמה להגרלה לא יפסלו עקב שגיאות במילוי הטפסים, מומלץ להעזר בעורך דין שמתמחה בויזות לארצות הברית.
לאחר קבלת הגרין קארד, כדי לקבל אזרחות אמריקאית מלאה, על מחזיק האישור להיות נוכח פיזית בארצות הברית 6 חודשים בשנה לאורך שלוש שנים (כלומר בסך הכל 18 חודשים מתוך 36).

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי